Olej zużyty

Olej zużyty – odzyskujemy bezpieczeństwo i wartość z odpadów

Naszym Klientom proponujemy rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Prawidłowo przetworzone odpady posiadają wartości pozwalające produkować nowe surowce. Odpady niebezpieczne warto i trzeba bezpiecznie poddawać procesowi recyklingu – tak działa Espadon. Zastanawiałeś się kiedyś co dzieje się ze starym olejem, który wymieniłeś w samochodzie? Oczywiście jest to olej zużyty, który jest klasyfikowany jako odpad niebezpieczny. Jego niekontrolowane przedostanie się do środowiska, stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

Odbieramy olej zużyty na terenie całego kraju zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który udzieli bezpłatnej wyceny na odbiór oleju przepracowanego.

Jak zgłosić odbiór oleju zużytego?

Oferujemy odbiór oleju przepracowanego, a także innych substancji i produktów olejowych. Odbiór potwierdzamy przede wszystkim Kartą Przekazania Odpadu, chwili odbioru przejmujemy całkowitą odpowiedzialność w zakresie postępowania z odpadem. Naszą działalność prowadzimy od 2004 roku niezmiennie świadcząc usługi zgodne z ochroną środowiska w końcu na naturze i dobru wspólnym zależy nam najbardziej. Jednym z głównych celów naszej działalności jest odbiór oleju przepracowanego. Odbieramy olej zużyty na terenie całego kraju zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który udzieli bezpłatnej wyceny na odbiór oleju przepracowanego.

transport espadon
transport espadon

Olej zużyty – jak go przechowywać?

Zużyte oleje mineralne i syntetyczne należy przechowywać w specjalnie w tym celu przystosowanych zbiornikach. Zbiorniki na olej zużyty powinny być umieszczone na wypoziomowanej powierzchni. Najistotniejsze, że powinny się znajdować co najmniej 10 metrów od budynków mieszkalnych i ujęć wody pitnej. Nie wolno ich mieszać z innymi odpadami niebezpiecznymi. Pamiętajmy, że przedsiębiorca gospodarujący odpadami niebezpiecznymi ma obowiązek ich recyklingu. Przedsiębiorca również przede wszystkim musi je ewidencjonować oraz przekazywać jednostkom, wyspecjalizowanym w procesach utylizacyjnych. Podsumowując warto zlecić odbiór przepracowanego oleju profesjonalistom.

Każdy przepracowany olej oraz wszelkie smary są substancjami bardzo szkodliwymi dla środowiska, dlatego bezpieczny transport i utylizacja jest bardzo istotna. Nasze usługi realizujemy według restrykcyjnych norm bezpieczeństwa transportu i nadanych pozwoleń z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Specjalizujemy się w doprowadzeniu do utylizacji wszystkich rodzajów odpadów – począwszy od płynnych, poprzez półpłynne, aż do odpadów stałych. Chcesz zgłosić odbiór oleju przepracowanego? Skontaktuj się z nami.

Menu