Odbiór oleju przepracowanego wielkopolskie

Naszą podstawową działalnością jest skup olejów przepracowanych oraz innych odpadów ropopochodnych. Pomagamy przedsiębiorcom wytwarzającym powyższe odpady, więc jeśli jesteś Przedsiębiorcą z województwa wielkopolskiego, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na odbiór oleju przepracowanego wielkopolskie. W warsztatach samochodowych każdego dnia generuje się duże ilości zużytych olejów silnikowych i olejów przekładniowych. Dlatego jeśli prowadzisz warsztat samochodowy na terenie Wielkopolski skorzystaj z naszej oferty na odbiór oleju przepracowanego wielkopolskie. Współpracujemy z firmami z całej Polski, a także warto podkreślić, że jesteśmy częścią Grupy Flukar.

Jesteś zainteresowany ofertą na odbiór oleju przepracowanego wielkopolskie?

M. Wiśniewski

odbiór oleju przepracowanego wielkopolskie

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń do naszego handlowca, który doskonale zna ofertę na odbioru oleju przepracowanego w Twoim regionie. Skontaktuj się z nami, jeśli szukasz solidnego partnera biznesowego.

Jesteś z innego miasta? Sprawdź listę naszych handlowców

Odbiór oleju przepracowanego dolnośląskie

Dlaczego przepracowany olej jest odpadem niebezpiecznym?

Zużyty olej silnikowy stanowi ogromne zagrożenie dla całego środowiska, przede wszystkim dla ludzi oraz zwierząt. Jest niebezpieczny wówczas, gdy zostanie źle wykorzystany. Dlatego jego utylizację ściśle kontroluje prawo polskie i europejskie, a za nieprzestrzeganie rozporządzeń grozi areszt lub grzywna. Warto wiedzieć, że spalenie 1 tony przepracowanego oleju to emisja aż 10 kg trucizn. Są to związki toksyczne i rakotwórcze. Wybrane odpady pochodzące z przemysłu motoryzacyjnego wymagają utylizacji oraz przechowywania w szczególnych warunkach. Stąd powstała oferta na odbiór oleju przepracowanego wielkopolskie.

Warto wiedzieć, że prawo mówi:
Postępowanie z olejami przepracowanymi na każdym etapie wymaga szczególnej staranności i przestrzegania obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie (rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 04.08.2004 r. Dz.U. Z 2004 nr 192 poz.1968).

  • Kto spala olej przepracowany bez stosownych zezwoleń, lub
  • Kto spala oleje odpadowe z odzyskiem energii w piecach lub urządzeniach nie posiadających aparatury pomiarowej do ciągłej rejestracji: temperatury gazów spalinowych, ich ciśnienia, czasu ich przebywania w komorze dopalającej, zawartości tlenu w gazach spalinowych i kontroli emisji, lub
  • Kto dokonuje spalania olejów odpadowych z odzyskiem energii bez zapłacenia należnego podatku akcyzowego, lub
  • Kto zalicza odpady olejowe do odpadów nie niebezpiecznych bez potwierdzenia tego wynikami badań laboratoryjnych
    podlega karze aresztu, grzywny lub wstrzymania działalności.

Świadoma gospodarka odpadami zapewnia lepsze jutro!

Espadon odbiór odpadów

Poza odbiorem oleju przepracowanego, a także innych substancji i produktów olejowych. Odbiór oleju przepracowanego potwierdzamy przede wszystkim Kartą Przekazania Odpadu, w chwili odbioru przejmujemy całkowitą odpowiedzialność w zakresie postępowania z odpadem. Naszą działalność prowadzimy od 2004 roku niezmiennie świadcząc usługi zgodne z ochroną środowiska, bo na naturze i dobru wspólnym zależy nam najbardziej. odbiór oleju przepracowanego oraz jego utylizacja jest bardzo istotna. Nasze usługi realizujemy według restrykcyjnych norm bezpieczeństwa transportu i nadanych pozwoleń z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Specjalizujemy się w doprowadzeniu do utylizacji wszystkich rodzajów odpadów – począwszy od płynnych, poprzez półpłynne, aż do odpadów stałych. Poznaj naszą ofertę na odbiór i utylizacja odpadów.

Menu